TEK CİDARLI YAKIT TANKLARI

Akaryakıt ve sıvı yakıt denilen yakıt türlerinin güvenli bir şekilde ve çok miktarda yer altında ve yer üstünde depolanmasını sağlayan tanklardır.

ÇİFT CİDARLI YAKIT TANKLAR

Yanıcı ve yanıcı olmayan suyu kirletebilen sıvıların yer altında ve yer üstünde depolanmasına yarayan, aralarında boşluk bulunan iç içe çelik iki silindir şeklindeki yatay kaplardır.

PASLANMAZ TANKLAR

Paslanmaz çelikler içerdikleri yüksek oranda Krom(Cr) ve Nikel(Ni) sayesinde atmosferik koşullara, suya, asitlere ve yüksek sıcaklık daki ortamlara dayanıklı çeliklerdir. Paslanmaz çeliğin içinde yüzde10 ile yüzde 30 arasında krom vardır. Bu orana ve eklenecek nikel, titanyum, alüminyum, bakır, sülfür, fosfor ve benzeri elemanlara bağlı olarak kullanım yerleri değişir.

UL 142 TANKLAR

Otomotiv ve petrol bazlı uygulamalar için Underwriters Laboratories (UL) standartlarına uygun kaynaklı çelik tek cidarlı ve çift cidarlı tankları üretmektedir. BH Tank UL atık ürünlerin yağ, yakıt gibi yanıcı tehlikeli sıvıların ve diğer kimyasal türleri içerecek şekilde tasarlanmıştır.

ADBLUE TANKLARI

AdBlue® toksit değildir ve uygun şekilde kullanılırsa insanlara, hayvan lara veya çevreye karşı herhangi bir risk oluşturmaz. Ürün yaklaşık 9.5 pH değeri ile kısmen alkalindir; bu ne den le aliminyum, pirinç, yumuşak çelikle doğrudan temas ettirilmeme lidir. Pas lanmaz çelik ve plastik tanklar ve fit tingler tavsiye edilir.

HAVA KAZANLARI

BASINÇLI KAPLAR : İçinde atmosfer basıncından daha yüksek basınçta buhar,gaz, sıvı bulunan toplayıcı, depo'layıcı veya benzer diğer kaplar anlaşılmaktadır. Veya genel olarak içten veya dıştan basınca maruz kapalı kaplara basınçlı kaplar, basınçlı tank'lar denir.